Nezařazené

Voodoo

Pre tieto rituály sú typické:

Kliatba
Mágia voodoo sa používa na pomstu zasväteného jeho nepriateľovi a na tento účel je vyrábaný aj amulet ako symbol zničenia s názvom Guede. Jeho pomocou sa vám podarí otvoriť bránu do duchovného sveta a zlého ducha Loa spojiť s vašim nepriateľom. Obeť bude týmto duchom prenasledovaná a mučená všelijakými možnými spôsobmi. Aby ste rituál dokončili, musíte si zaobstarať tri kvapky krvi nejakého kňaza. Ten potom hodí amulet spolu s nožom do dverí domu vášho nepriateľa a toto prekliatie by malo mať silu až pokiaľ obeť nezomrie alebo kým ju nezruší silný čarodejník.

vodoo

Kontakt s iným svetom
Ten, kto sa oddá tomuto kultu má príležitosť priamo sa skontaktovať s vyššími mocnosťami, a to obsesiou niektorého Loa. Duch tým, že si zoberie telo určeného človeka, nejaký čas má jeho činy pod kontrolou a prejavuje tak nadprirodzené sily svoju podstatu. Starý duch sa napríklad môže prejaviť u mladého človeka tak, že ten sa potom bude tváriť ako starý. V momente, ak Loa vstúpi do tela, voodoo zacíti ranu do zadnej časti hlavy alebo do niektorej nohy. Tomu sa ľudia nedobrovoľne bránia, behajú v kruhu a mávajú rukami a tieto prejavy ducha sú pre telo veľmi fyzicky vyčerpávajúce.

Duchovné entity
Duchovia Loa predstavujú základné sily vesmíru, reprodukciu, zdravie či hojnosť a podobne a takisto aj význam každodenného života. Prichádzajú do kontaktu s ľuďmi, ktorí žijú na zemi a prinášajú im rôzne správy. Takto sa prejavuje ich vplyv, ktorým vysvetľujeme fenomén obsesie.
Do samostatnej kategórie patria duchovia mŕtvych, sú to vlastne duše našich predkov a podľa stúpencov voodoo je veľmi nebezpečné ich ignorovať. Mnoho z rituálov čiernej mágie zahŕňa apelovanie na duše mŕtvych.

panenka

Oživenie
Čarodejník má prostredníctvom čiernej mágie možnosť vzkriesiť telo mŕtveho a k životu ho vrátiť v podobe zombie, čiže živej mŕtvoly. Tá si zachová svoje vlastnosti, ale fyzickú silu získa dvakrát väčšiu. Kúzlo sa dá vykonať len na nepoškodenej mŕtvej osobe, ktorá je nebohá nie viac ako týždeň. Telo umiestnime do vnútra kruhu a potom nasleduje rituál spievania počas troch hodín, ktorý zvoláva Loa Sameda, Barona a Guede.