Nezařazené

Čaj matcha

Starostlivosť o svoje zdravie by mala byť pre každého prvoradá. Na prvom mieste by sme sa mali o telo starať zvnútra a až potom zvonku. Nemusíte si kupovať množstvo prípravkov na udržiavanie tela v kondícii. A najhoršie čo môžete urobiť je užívať farmaceutické prípravky aj keď ich nepotrebujete. Zbytočne do tela dostávate chémiu, ktorá nie je potrebná. Ak chcete pre svoje zdravie urobiť niečo prospešné vydajte sa na cestu prírodných doplnkov. Takýmto prírodným, telu prirodzeným doplnkom stravy je aj čaj Matcha.

matcha

Matcha čaj.

Matcha je zelený čaj pochádzajúci priamo z ďalekého Japonska. Matcha lístky zeleného čaju sú spracovávané na zelený prášok, ktorý môžeme priamo konzumovať. Príprava matchy je veľmi jednoduchá a jedine čo potrebujete je pravý Matcha čaj v podobe prášku. Klasický čaj pripravíte použitím 1-2 čajových lyžičiek Matcha prášku spolu s 0,5-2 dcl prevarenej vody. Správna teplota vody na zaliatie Matcha čaju je 60-70 stupňov celzia. Toto je však len jedna verzia. Posledné roky je mimoriadne obľúbené Matcha latte. Na Matcha latte bude potrebovať takisto Matcha prášok a pripravujete ho s mliekom.

matcha latte

A to dokonca na studený ale aj teplý spôsob. Klasické latte je najlepšie pripraviť pomocou šejkra, kde krásne napeníte mlieko. Pokiaľ vám čistý Matcha čaj alebo latte až tak nechutia, je úplne v poriadku, ak si pridáte do šálky trochu sladidlá. Najlepší je javorový sirup alebo stevia. Pri príprave Matcha latte na studený spôsob môžete okrem studeného mlieka použiť aj ľad. Matcha prášok však nie je vždy v rovnakej kvalite. Tu najlepšiu kvalitu Matcha čaju nájdete na totalvital.sk. Aj vy môžete urobiť niečo pre svoje zdravie a to už obyčajným pridaním Matcha čaju do vášho každodenného jedálnička. Navštívte stránku totalvital.sk a vyberte si svoj zdravý produkt ešte dnes aj vy.