Nezařazené

Nebojte sa vniesť trocha svetla aj tam, kde doposiaľ nebolo

Technológie, vymyslené a zdokonaľované ľuďmi, zasahujú takmer každú sféru života, nevyhneme sa im, ale to ani v mnohých prípadoch nie je potrebné, pretože práve vďaka pokroku sa môžeme tešiť z mnohých vymožeností, napríklad umelého osvetlenia. Žiarovky nám slúžia už mnoho rokov, no aj ony postupne vychádzajú z módy a nahrádzame ich modernými, vyrobenými LED technológiou.

Dlhá chodba si vyžaduje viac svetla

Výroba akéhokoľvek produktu sa v posledných rokoch musí podriadiť požiadavkám, ktoré zohľadňujú najmä ekologickosť, úspornosť energií, a tiež jeho dlhú životnosť. Výkon by mal byť porovnateľný s nahrádzaným výrobkom, dizajn však nepomerne mení ich výzor. Tradičné tvary svietidiel vo svojej podstate zostávajú zachované, napríklad žiarovky, panely alebo trubice, novinkou sú led pasy LED pásiky, ktoré sa stali zaujímavým prvkom pri osvetľovaní interiérov, ale uplatnenie nájdu aj vo vonkajšom priestore.

Konštrukcia v tvare pásika umožňuje svetlu preniknúť aj do najtmavších miest, kam sa doposiaľ svetlo nedostalo, používa sa na zvýraznenie rámov zrkadiel, pod poličkami, nad a pod garniže či kuchynskú linku alebo na olemovanie televíznej obrazovky, uplatnení LED pásika je neskutočne veľa. Vyrába sa v bielej farbe, v troch odtieňoch neutrálny, teplý a studený, tie majú svoje využitie, každý v inom type priestoru. Základné ovládanie, teda zapnutie a vypnutie je možné diaľkovým ovládačom.

Ktorý odtieň vám vyhovuje?

Zákazníci si môžu vyberať z kvalitných produktov, ktoré majú dlhú životnosť, sú energeticky úsporné a šetria naše životné prostredie. Každý pásik je vybavený LED čipom SMD 2835, všetky majú uhol svietenia 120° a životnosť až 50-tisíc hodín. Kvalitu ovplyvňuje aj index podania farieb a chromatickosť, teda teplota farieb. Pri kvalitnom osvetlení by optimálna hodnota CRI nemala klesať pod 80Ra. Šikovné LED pásiky môžete nainštalovať bez nutnosti použitia skrutiek či klincov, prilepíte ich obojstrannou lepiacou páskou na zadnej strane svetiel, je to veľmi rýchle a ľahké, aj preto sa stali medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené.