Nezařazené

Kľúče radšej na šnúrku, než po vreckách

Kľúče sú jedným z najpoužívanejších predmetov, ktoré berieme do rúk každý deň. Málokedy sa stáva, že by zaháľali niekde v kútiku, pretože ich potrebujeme mať so sebou cestou do školy či do zamestnania, na nákup, alebo na prechádzku v parku. Snáď jediné miesto, kde kľúče naozaj zaháľajú, je dovolenkový pobyt, tam kľúče od bytu či domu naozaj nepotrebujeme, a nahrádzame ich iba tými od hotelového apartmánu. A koniec koncov ľudia, ktorí trávia dovolenku v kempe pod stanom, tu kľúče nebudú potrebovať vôbec žiadne.

kľúče na stole

Ak máte tendenciu ukladať kľúče po vreckách alebo do vašich batohov, kufríkov či tašiek cez rameno, dajte prednosť radšej inému riešeniu – šnúrke na krk. Je to výhodné v mnohých smeroch a mohli by sme si ich tu pripomenúť:

Kľúče stále na očiach – najmä pri pohybe vonku v prírode alebo v kancelárskych priestoroch potrebujete mať prehľad o tom, kde sa vaše kľúče nachádzajú, aby ste ich mali po ruke a nemuseli ich pracne hľadať. Šnúrka na krku vám dá jasne najavo, kde kľúče sú, zatiaľ čo vrecko nie je tak citlivé miesto, aby ste si vybavili, že tam máte práve kľúče, a nie čokoľvek iné. A kľúče v batohu, to nahráva tomu batoh celý prevrátiť a vysypať, pretože kľúče budú určite až naspodku.

malý kľúčik

Zaobstarajte si šnúrky vo viacerých farbách – šnúrky sú veľmi lacné, a tak nie je problém zaobstarať si ich viac v niekoľkých farbách a striedať ich podľa nálady alebo tak, aby vám ladili k oblečeniu. Napríklad k bielej košeli so zelenou kravatou sa veľmi dobre hodí červená šnúrka, a napríklad k červenému tričku si vezmite šnúrku žltú, pretože tam tá červená naopak zanikne.

Šnúrky pre deti – deti mávajú problém s prehľadom o tom, kde sa nachádzajú ich kľúče od bytu a šnúrka na krk by im v tomto smere mohla byť nápomocná. Na krku sa kľúče nestratia ani pri detskom bláznení, najmä ak si kľúče navlečú medzi tričko a mikinu alebo bundu. Zatiaľ čo z vreciek sa kľúče môžu vytratiť, z krku sa kľúče samovoľne stratiť nemôžu, pokiaľ je dostatočne pevná karabína aj materiál šnúrky.