Nezařazené

Tantrizmus a rituály

Ako už mnohí vedia, tantrická masáž je masáž pochádzajúca zo staroindického učenia tantry. Tantra Bratislavatantra dá charakterizovať ako nábožensko-filozofické učenie, ktoré sa angažuje hlavne v dostávaní do popredia ľudskej nahoty, vyzdvihovania sexuality a erotizmu ako samozrejmých vecí, ktoré nie sú ničím, za čo by sme sa my ako ľudia mali hanbiť, nebodaj to ukrývať pred ostatnými a odmietali sa o tom rozprávať. Vyznačuje sa obohacujúcimi účinkami na ľudské telo, myseľ, psychiku a samotný program tantrickej masáže má za úlohu dosiahnuť spojenie a dokonalé prepojenie medzi fyzickým a astrologickým telom, zjednotenie tela a mysle a odovzdanie harmónie, lásky a množstva dotykov.

žena

Vyznačuje sa spiritualitou, teda tantrické, senzuálne, nuru masážne programy sa nesú v znamení rituálov, sviec, ticha a luxusného prostredia s nádychom starovekej Indie, z ktorej pochádza väčšina erotických masáží. Rituály sú niečo, čo nám pomôže posunúť sa ďalej predovšetkým po duchovnej a psychickej stránke. Každý z nás neraz zažil pocit, akoby ustál na mieste, zastal, obklopil ho stereotypný život a fungovanie.

masáž

Práve na takéto stavy sú potrebné a vhodné rituály zamerané na duchovnú očistu a znovuzrodenie, prebudenie ducha. Rituál je teda liek, ktorý nám pomáha vyviaznuť z tohto pocitu stereotypu, prípadne stratenia zmyslu života a blúdením životom bez zdanlivo žiadneho zmyslu. Je to pre tých, ktorí sa vo svojom vnútri cítia prázdni a už ich nič nenapĺňa, prípadne už nemajú takú radosť i z malých vecí ako kedysi. Človek musí sám cítiť, kedy je čas vydať sa ďalej, zanechať sa sebou to, čo ho ranilo, prípadne ho dostalo do toho bodu každodenného stereotypu bez prekvapení a nových zážitkov, vecí a poznatkov. Rituály vás očistia a pomôžu vám opäť sa naladiť na správnu vlnu, prípadne vás privedú na novú koľaj života.