Technika

Zuby a technika

Preventívna prehliadka u zubára je veľmi dôležitou súčasťou v každom roku. Odporúča sa raz ročne, pričom vám váš zubár povie, či nemáte v ústach nejaký kaz. Zubný kaz môže aj veľmi bolieť, práve pre to by ste si ho mali nechať opraviť. Zubný kaz sa opravuje špeciálnou zubnou technikou, ktorá vôbec nie je lacná. Ak si zubár zariaďuje svoju ambulanciu, potrebuje nakúpiť množstvo drahej techniky, ktorá je presne určená do zubných ambulancií. Čím viac zubnej techniky bude mať váš zubár, tým aj kvalitnejšie potreby a opravy vám vie vykonať. Avšak dôležitá nie je len kvalita zubnej techniky a vybavenie zubnej ambulancie. Dôležitá je prax samotného doktora. Prax sa vykonáva už na vysokej škole, kde sa budúci zubári zdokonaľujú vo svojej činnosti. Len zubár s praxou môže vykonávať rôzne zubné úkony.

ambulancia

Trhanie zubov je veľmi bolestivá záležitosť, pokiaľ ste nedostali lokálnu anestéziu. Práve som bola na extrakcii dvoch zubov múdrosti. Pán doktor mi to robil v lokálnej anestézii a trhanie prebehlo za päť minút. Veľmi šikovne mi vytrhol obidva zuby múdrosti. Veľmi som sa bála, no išla by som znovu. Trhanie zubov však niekedy prebieha aj s chirurgickými zubnými potrebami. Chirurgické odstránenie zubov je už problematickejšie, no aspoň budete mať pokoj. Určite trhanie zubov neodkladajte, pretože by vám tieto zuby mohli pokaziť ostatné zdravé zuby.

zuby

Mne tak zuby múdrosti začali kaziť zuby s číslom sedem, čiže susediace zuby. Aj dentálnu hygienu by ste mali niekedy vyskúšať. Sú ľudia, ako ja, ktorí si nechávajú vyčistiť svoje zuby každé štyri mesiace. Takto sú zuby omnoho čistejšie a nevytvára sa tam zubný kaz, povlak alebo zubný kameň. Ak máte pekný úsmev, určite je dôležité, aby ste mali vždy vyčistené a pekné zuby. Len tak ho totižto docielite. Nie je nič horšie, keď sa na vás niekto usmeje s hnilými zubami. Vtedy radšej utekajte preč. Ten človek nemá žiadne potreby dbať o svoj zovňajšok.