Nezařazené

Už nikto nechce zažiť strasti pandémie spred troch rokov

Infekcie sú zákerné v tom, že sa šíria bez toho, aby sme o tom vedeli, a preto je ťažké s nimi bojovať inak, než prevenciou a testovaním každého, kto by mohol byť prípadným pôvodcom či nosičom vírusu. Identifikujú sa tak všetky infikované osoby a je možné zaviesť opatrenia, aby sa vírus neroznášal bleskovou rýchlosťou.

Výsledok zistíte veľmi rýchlo

Testovanie sme si v posledných troch rokoch užili do sýtosti, vírus COVID 19 sa stal tým strašiakom, ktorý nás prinútil stať sa obozretnejšími a viac sa venovať prevencii, byť zodpovednejšími. Vedci nám pomohli ochoreniu predchádzať a včas ho podchytiť hlavne skorým vývojom antigénových testov, jednou z najspoľahlivejších metód v boji s vírusovým ochorením COVID 19.

V populácii na svete sa tak môže zabrániť masívnemu šíreniu vírusu, tieto testy efektívne a rýchlo prinesú spoľahlivý výsledok a každý z nás tak vie, na čom je. Do 20 minút sa dozvieme, či sme nositeľmi vírusu, pri testovaní však nepotrebujeme nijaké iné či špeciálne vybavenie, antigénový test nám výsledok ukáže rýchlo a zreteľne. Možnosti ako sa otestovať sú použitím testov zo slín alebo z nosa.Odhaliť takmer 60% infikovaných ľudí a zabrániť tak šíreniu vírusu dokážu antigénové testy z nosa, odber vôbec nie je nepríjemný, výter sa vykonáva z prednej časti nosa a spoľahlivý výsledok sa dostaví už do 20 minút.

Pri vírusoch je nutné dodržiavať hygienu

Aj testy zo slín sú certifikované, pri tejto metóde sa zisťuje pomer nukleokapsidových proteínov, čakať na antigénové testy výsledok treba asi 15-20 minút. Je to bezbolestný spôsob zisťovania prítomnosti vírusu u človeka, ide to rýchlo a jednoducho. Ani pri testovaní zo slín nemusíte použiť nič špeciálne, balenie testu obsahuje všetko, čo budete potrebovať. Po zistení, že existuje možnosť nakazenia ostatných ľudí vírusovým ochorením, nosiči vírusu by mali chrániť svoje okolie nosením rúška alebo respirátora, aby sa šírenie minimalizovalo a zabránilo vzniku prípadnej pandémie, ktorú sme nedávno zažili aj my.