Nezařazené

Pomocou efektného madla sa krídla otvárajú bez problémov

Lesk a elegancia prvkov z nehrdzavejúcej ocele sa dajú použiť ako rozličné doplnky prevažne sklenených konštrukcií, ale aj v podobe zábradlí schodísk či iných, moderných a originálnych súčastí budov. Každý interiér či vonkajší priestor je upravený v nejakom štýle, ktorý navrhol architekt s ohľadom na jeho využitie a účel samotnej stavby.

Dizajnové dvere s výrazným madlom

Architektúra tohto obdobia je charakteristická čistými líniami a využívaním vlastností materiálov s ohľadom na ich praktickú stránku. Sklo je takisto veľmi často použité ako náhrada za ťažké a hutné stavebné materiály, murivo či betón, jeho vlastnosti sú použiteľné takmer do každého prostredia, a tak je jasné, že máme snahu v čo najmenšej miere murovať dlhými a mokrými procesmi, keď sklenené konštrukcie dokážeme spojiť a zostaviť oveľa rýchlejšie a jednoduchšie, ale aj efektnejšie.

Priečky, ktoré delia priestor či nové dvere do miestnosti alebo presklená fasáda, súčasťou všetkých sú takmer vždy aj dvere, takisto sprchové alebo kuchynské kúty, ktoré sú oddelené sklenenými stenami, musia mať zaistený vstup. Dvere sa delia na jednokrídlové a dvojkrídlové, posuvné alebo otváravé, toto sú najčastejšie a základné typy dverí v bytoch či kanceláriách.

Dvere zo skla majú rovnakú funkciu ako ostatné plné dvere, musia mať aj nejaký prvok, ktorým ich dokážeme otvoriť, teda kľučku alebo madlo, to sa využíva hlavne pri posuvných dverách. Úspora priestoru je znakom využitia posuvu dverí, v tom prípade je madlo vhodným riešením. Môže byť zapustené do skla alebo prichytené na dvere.

Jednoducho rozdelená miestnosť

Jedným typom zapusteného madla do skleneného krídla dverí je madlo s označením KH19 SSS Lmmont, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, so saténovým povrchom, ide o obdĺžnikové madlo pre posuvné dvere, rozmeru 70x120mm a určené pre sklo hrúbky 8,10,12mm. Má uprostred otvor na prsty, vďaka ktorému sa krídla dajú ľahko odsunúť do strany a späť. Zároveň pôsobí čisto a nie je to rušivý, ale praktický a efektný prvok.