Nezařazené

Plnohodnotná náhrada osvetlenia formou moderných LED technológii

LED osvetlenie je dnes už bežnou súčasťou interiérov ale aj exteriérov a stretneme sa s ním skutočne od podlahy až po strop, prípadne od zeme až po najvyššie možné osvetlenie exteriéru. LED osvetlenie je moderné vo všetkých uhloch pohľadu naň – prináša ekonomickú úsporu, chráni a šetrí prírodu, elektrickú energiu, vyznačuje sa dlhou životnosťou, má množstvo spôsobov využitia, dá sa jednoducho a prakticky ovládať LED ovládačmi, dokážete pomocou neho vytvoriť atmosféru podľa Vašich predstáv, aj vrátane farebných prechodov a tónov.

gazebo-69126_640

Pre lepšiu orientáciu a správny výber z overenej ponuky led svetla Vám prinášame prehľad možností využitia LED osvetlenia a jeho základné charakteristiky, ktoré sú pre LED technológie dôležité.

Patrí medzi nich aj faktor „IP krytia“ – v pôvodnom názve International Protection, čo znamená stupeň ochrany krytom voči cudzím predmetom a voči vniknutiu vody. Údaj pozostáva z 2 čísel a vo všeobecnosti platí, že čím je číslo vyššie, tým je aj ochrana vyššia – najvyššia hodnota IP 68 znamená maximálnu odolnosť aj voči prachu a takisto aj voči vode. Všímajte si tento údaj, najmä ak sa rozhodujete umiestniť LED osvetlenie napríklad vo forme pásov, reflektorov, panelov, profilov, líšt, trubíc a iných foriem do vlhkého a namáhaného prostredia.

Uhol svietenia je takisto dôležitý údaj, pretože vyjadruje uhol v ktorom LED osvetlenie svieti optimálne, za jeho hodnotou LED osvetlenie neosvetľuje dokonale, aj keď svetlo stále svieti, ale je už slabšie. Tento údaj je dôležitý najmä pre formy podsvietenia alebo bodového osvetlenia a takisto aj v prípade LED reflektorov. Všímajte si jeho hodnotu, aby ste dosiahli osvetlenie podľa Vašich predstáv.

digital-led-strip-lights-2103022_640

Súčasťou ponuky sú tabuľky, ktoré na praktických príkladoch poukazujú na úsporu a návratnosť investície do LED osvetlenia, ktoré je dnes najúspornejšou formou nielen ekonomickou ale aj energetickou. Je dôležité vedieť, že LEDky premenia až 90% energie, ktorú spotrebujú na svetlo, čo je extrémny nárast v porovnaní s klasickými žiarovkami, ktoré premenili necelých 8% energie na svetlo. Rozdiel je výrazný a premieňa sa do ekonomiky, ekológie a energetickej náročnosti.

Aj preto je rozumné využívať všetky možné formy ponúkaného LED osvetlenia. Dizajn ide ruka v ruke so všetkými výhodami a takisto Vás určite nadchne.