Nezařazené

Papierové obálky na listy

Papierové obálky sú každodenne využívaným korešpondenčným doplnkom, ktorý využívajú mnohé spoločnosti na odosielanie pošty a dôležitých dokumentov. Či už hovoríme o výpisoch z bankových účtov, šekov, faktúr od mobilných operátorov alebo o inej významnej dokumentácií, všetky takéto listiny sa odosielajú v listových obálkach. Okrem bankových a telekomunikačných služieb však stále funguje i zasielanie zľavových kupónov či letákov informujúcich o práve prebiehajúcich akciách, ktoré spoločnosti odosielajú svojim zákazníkom na ich adresu prostredníctvom pošty rovnako v obálkach.

listová obálka

Dopisné obálky je však možné vrátane využitia na odosielanie rôznej korešpondencie od spoločností ponúkajúcich rozličné služby využívať aj na iné účely, a to napríklad aj v bežnej domácnosti. Väčšina ľudí ich využíva rovnako na odosielanie rôznej korešpondencie pre inštitúcie, ale aj na iné listiny, ako sú listy, pohľadnice či želania k sviatkom alebo k svadbe. Vrátane týchto účelov sú však listové obálky skvelým riešením aj na triedenie dokumentov alebo odkladanie iných významných papierov.

papierové obálky

Kvôli širokému využívaniu obálok a viacerým druhom veľkostí listín, je možné i samotné obálky zakúpiť v niekoľkých veľkostných prevedeniach. Najčastejšie predávaná je listová obálka s typickou veľkosťou, do ktorej sa zmestí preložený papier vo veľkosti A4, avšak dajú sa zohnať aj obálky väčšie, do ktorých sa dá papier vo veľkosti A4 uložiť aj bez nutnosti jeho zloženia. Obálok je teda na výber niekoľko možností, pričom je možné využívať klasické formy na šírku, ale v prípade, že potrebujete zabezpečiť, aby sa odosielaný dokument nepokrčil, využiť je možné taktiež aj obálku na výšku. Niektoré obálky zahŕňajú i dodatočné užitočné doplnky, ako napríklad priehľadné okienka, vďaka ktorým je možné vidieť priamo adresáta a jeho kontaktné údaje a tým pádom nie je nevyhnutné adresu ešte navyše písať na obálku.