Nezařazené

Neverte reklamám, radšej si každú informáciu overte

Dostupnosť rozličných médií, ktoré nám podsúvajú svoju mienku, niekedy spôsobuje človeku problémy správne sa rozhodnúť, keďže účelom reklamy je tovar predať, tak ju výrobca musí aj prezentovať v čo najlepšom svetle. Nie je jednoduché rozoznať, či ide o zavádzanie len s ohľadom na predaj alebo je tovar naozaj kvalitný.

podnikateľ, stop, nie

Takzvané zaručené informácie nám podávajú aj známi, ktorí posudzujú produkty zo svojho pohľadu, no ten sa môže od skutočnosti naozaj líšiť. Preto je dobré informácie si overiť z viacerých zdrojov napríklad aj pri kúpe kvalitného matraca.

Aké najčastejšie chyby robíme Segum:

1.V reklame hovorili…

Základom reklamy je zapôsobiť na spotrebiteľa čo najdôverihodnejšie a zároveň ho ohúriť cudzími výrazmi, ktorým väčšina nerozumie, preto si ich význam treba overiť dohľadaním informácií. Príkladom je reklama peny s antibakteriálnymi účinkami, ale čo to v praxi znamená? Význam a skutočnú pravdu si overte v špecializovaných predajniach, kde by vám to mali zrozumiteľne vysvetliť.

2.Tvrdý matrac sa časom vyleží…

Bez možnosti vyskúšať si tvrdosť matraca je jeho kúpa chybou. Ak si totiž kúpite iný než na aký ste boli zvyknutý, budete mať problém na ňom zaspať. Môže sa stať, že si naňho nezvyknete vôbec a budete nútený utekať do obchodu kúpiť nový.

3.Centimeter nerozhoduje…

Rozmer matraca musí byť zhodný s vašou postavou, aby vám z neho netrčali nohy. Takisto šírka je dôležitá, aby ste z neho v noci neskĺzli na zem, no a tretím dôležitým rozmerom je hrúbka matraca. Tá by mala byť optimálna k typu postele aký máte.

4.Veľmi lacný nemôže byť kvalitný

Výhodné sú iba kvalitné kúsky, ktoré sú zlacnené v momentálnej akcii, no od dlhodobo lacných matracov kvalitu nečakajte. Reklama totiž znesie všetko, no v skutočnosti sa lacný výrobok rýchlo vyleží a opotrebuje.

5.Zistite si výrobcu

bedroom-670249_640-1

Najdôležitejší sú výrobcovia matracov, preto si najprv zistite o nich nejaké informácie a preverte ich. Najideálnejšie je kupovať slovenské výrobky, kde máte záruku kvality a reklamácie sú oveľa jednoduchšie.